KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12543195
nr 1254 3195
Emil Lindgren
(1866-1940), Sverige
Oljemålning, Ostronplockerskor, La Manche, signerad. Olja på duk, 70x90
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 13 maj 2019
kl 18:13:16
12/5 21:54:58
Emil Lindgren
Läs mer om Emil Lindgren